آرزوی امیر آقایی از روزگار کودکی تا کنون + عکس

اسفند ۱۴, ۱۳۹۶ (۰) نظر

به گزارش ریسک نیوز،دیگر حسرت به دل اسکار نیستیم

 امیر آقایی با انتشار عکسی از اصغر فرهادی درباره موفقیت سینمای ایران در اسکار نوشت:
«تا پاسی از شب بیدار نشسته ام تا مراسم اسکار را تماشا کنم. یکی از بزرگ ترین و جدی ترین جوایز سینمای جهان. اما این سال ها، مثلِ سال هایِ خیلی دور نیست که فقط در حسرت و رویای اسکار باشیم، حالا دیگر ما هم اسکار داریم، دو تا هم داریم که بدانند اتفاقی نبوده است. اینکه سینمایِ مستقل و نجیبِ ایران چه مسیر دشواری را طی کرد تا به اسکار برسد، خیلی مفصل است.

اینکه کیارستمیِ بزرگ چگونه یگانه و یک تنه راه را هموار کرد و سینمای ایران را به جهانیان شناساند، فرایندش می شود افتخارِ امروز. حالا دیگر به لطف سینماگرانِ اندیشمندمان، هر بار که در رقابتی جهانی، فیلمی از ایران باشد، یقینأ تن و بدنِ رقبا خواهد لرزید. ما آبرویِ خوبی برایِ سینمایِ ایران در عرصه ی جهانی کسب کرده ایم، ممنون فرهادیِ عزیز.

پ.ن: حیف که دی لوئیس بی همتا سال گذشته خداحافظی کرد، با اینکه قلبا گری اولدمن را دوست میدارم، ولی هیچ بدم نمی آید که دی لوئیس، بی رقیب در کسب چهارمین اسکار از بازیگری خداحافظی کند. دو سالِ آینده حرف هایی خواهیم داشت در همین مراسم

پ.ن: با احترام به بانو شیرین عبادی ، ولی ای کاش ادبیات ایران هم، دستش به نوبل برسد، این آرزویِ دیرینه و رویایِ کودکی تا به امروزم.»
 

پست منتشر شده امیر آقایی برای حسرت اسکار 2018

پست منتشر شده امیر آقایی برای حسرت اسکار ۲۰۱۸

نظر (۰)