آموزشی که برای جیب بیمه‌ها از سود بانکی بیشتر می‌ارزد

تیر ۱۱, ۱۳۹۶ (۰) نظر

به گزارش ریسک نیوز،سید حمید جمال‌الدینی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره اهمیت ورود بیمه‌ها به عرصه آموزش مردم در حوادث غیرمترقبه اظهار داشت: برآوردها نشان داده شده است که هر چه در زمینه پیشگیری و پیش بینی چنین حوادثی سرمایه گذاری شود، متعاقباً سود فراوانی حاصل می‌شود.

وی در مصداقی در این باره عنوان کرد: مثلاً در صورت هزینه کرد سرمایه برای یک واحد در زمینه پیشگیری و پیش‌بینی حوادث غیرمترقبه بالغ بر ۴ واحد کاهش هزینه صورت می‌پذیرد و این به معنای این است که اگر بیمه‌ها در عرصه آموزش ورود کنند، بیشتر از سود سپرده‌های بانکی سود خواهند کرد.

سخنگوی جمعیت هلال احمر ادامه داد: به هر حال، هم اکنون در کشور هیچ بانکی بیشتر از ۲۵ درصد سود نمی‌دهد ولی اگر بیمه در روندی ۴ تا ۵ ساله در زمینه آموزش مردم برای مقابله با حوادث سرمایه گذاری کنند، حتماً به ازای یک واحد سرمایه گذاری بالغ بر ۴ واحد با کاهش هزینه‌ها و پرداخت خسارت مواجه خواهند شد و این مقوله روندی برد – برد برای بیمه‌ها و مردم را دربر خواهد داشت.

جمال‌الدینی خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری در مقوله اموزش مردم در حوادث حتی از سرمایه گذاری بیمه‌ها در عرصه مسکن نیز برای آنها بیشتر سود خواهد داشت زیرا جدا از کاهش هزینه‌های پرداختی بیمه‌ها، این سازمانها با ارائه آموزش به نوعی پا در عرصه مسئولیت اجتماعی نیز خواهند گذاشت که این امر برای هر کشوری بسیار اهمیت و ارزشمند است.

اجباری شدن بیمه حوادث به‌مانند بیمه شخص ثالث

به گزارش تسنیم، همچنین معاون آموزشی، پژوهشی و فناوری جمعیت هلال احمر چندی قبل درباره طرح اجباری شدن بیمه حوادث به‌مانند بیمه شخص ثالث نیز توضیحاتی ارائه کرده بود.

جمال‌الدینی با پرداختن به ضرورت‌ اجباری شدن بیمه حوادث به‌مانند بیمه شخص ثالث اظهار داشت: بیمه‌ها باید در پوشش پرداخت خسارات ناشی از حوادث طبیعی و انسان‌ساز و همچنین حوادث انسان‌ساز عمدی از جمله حملات تروریستی، نقش پُررنگ‌تری ایفا کنند.

وی ادامه داد: در برخی کشورها، با اجرای قوانین مختلف، این الزام را فراهم کردند تا افراد با پرداخت حق الزحمه مشخص در برابر حوادث، متناسب با ریسک خسارت، تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

معاون آموزشی، پژوهشی و فناوری جمعیت هلال احمر بیان داشت: با توجه به حادثه‌خیز بودن کشورمان؛ پیشنهاد می‌شود بیمه حوادث به‌مانند بیمه شخص ثالث اجباری شود.

جمال‌الدینی تصریح کرد: یکی از نمونه‌های خوب در بحث بیمه کردن اماکن در خطر؛ مربوط به استان خراسان شمالی بود، بطوریکه استاندار – قبل از وقوع حادثه، خانه‌های روستائیان را بیمه کرده بود و پس از حادثه ای که در یکی از مناطق این استان رخ داد، سازمان بیمه‌گر در سریعترین زمان ممکن، اقدام به پرداخت خسارت کرد، مقوله ای که متاسفانه در دیگر استانها شاهد آن نیستیم.

سخنگوی هلال احمر کشور با تاکید مجدد نسبت به اجباری شدن بیمه حوادث به‌مانند بیمه شخص ثالث خاطرنشان کرد: البته می‌طلبد در این زمینه قوانین جدیدی تصویب و یا اصلاح شود و یا صندوق‌های مالی حمایتی ایجاد شود و الزام آن هم این است که دولت‌ها در کنار مردم به همراه سازمان‌های بیمه‌گر مشارکت کنند و مکان‌های در معرض خطر را براساس ریسک پذیری خسارت، تحت پوشش بیمه اجباری حوادث قرار دهند.

نظر (۰)