افزایش قیمت جهانی طلا

تیر ۲۶, ۱۳۹۵ (۰) نظر

به گزارش بانک و بیمه،(bima.ir) به نقل از رویترز، در حالی که ارزش سهام های آسیایی به بالاترین رقم ۹ ماه گذشته افزایش یافت و ارزش دلار به واسطه انتظار آمار مثبت از اقتصاد چین در برابر ین  به بالاترین رقم ۳ هفته گذشته رسید، قیمت طلا روز جمعه کاهشی بود، اما انتشار خبرهایی از وقوع کودتا در ترکیه موجب شد که روند کاهش قیمت طلا معکوس شود و قیمت ها افزایش یابد.
به نوشته تسنیم،با توجه به انتشار آمارهای مثبت از اقتصاد چین  که اشتها برای ریسک پذیری را افزایش داد، ارزش سهام های آسیایی در مسیر ثبت رشد قابل توجه هفتگی قرار گرفت.
ارزش دلار نیز مسیر افزایش بیش از ۵ درصدی در برابر ین قرار داشت.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا دیروز با ۰.۲۳ درصد افزایش به ۱۳۳۷ دلار و ۷۳ سنت رسید و از پایین ترین رقم ثبت شده در این جلسه یعنی ۱۳۲۲ دلار فاصله گرفت.
تای ونگ، مدیر داد و ستد فلزات پایه و گرانبها در موسسه بی ام اوکپیتال مارکتس در نیویورک در این باره گفت: «در ساعت پایانی معاملات روز جمعه زمانی که مشخص شد در ترکیه تلاشی برای انجام کودتا صورت گرفته است، قیمت طلا ۱۰ دلار جهش کرد.»
وی افزود: «در سال های اخیر، طلا بازار امن بسیار خوبی در هنگامه بروز تحولات ژئوپلتیک نبوده، اما به خصوص اگر در سایر دولت های منطقه بی ثباتی مشاهده شود، این برداشت ممکن است تغییر کرده باشد.»

 

 

نظر (۰)