افزایش ۳ هزار میلیارد تومانی اعتبار بیمه سلامت

شهریور ۰۳, ۱۳۹۵ (۰) نظر

به گزارش بانک و بیمه ( bima.ir )، محمد حسینی نماینده تفرش در مجلس شورای اسلامی درباره اصلاحیه بودجه ۹۵گفت: لایحه‌ای که دولت به مجلس فرستاده بود با آنچه که در کمیسیون برنامه و بودجه تصویب شد تفاوتهای زیادی داشته که یکی از آنها موضوع تسعیر نرخ ارز بود.

وی افزود، در تبصره ۳۵ لایحه دولت یک بند را به صورت کلی آماده کرده بود، تا یک رقمی را از محل مازاد تجدید ارزیابی داراییهای ارزی  که در سنوات گذشته در حسابهای بانک مرکزی ثبت شده است با بدهی بانکها تهاتر کند.

حسینی ادامه داد، این موضوع در کمیسیون مطرح شد، دولت و بانک مرکزی توضیحات خود را به نمایندگان ارائه کردند. با توجه به مبهم بودن این بند، از جمله اینکه افزایش سرمایه بانکها چه مقدار است و نکات دیگری از این دست باعث شد بند مذکور با اصلاحاتی رو به رو شود.

به نوشته تسنیم ،عضو کمیسیون برنامه و بودجه تصریح کرد، در مباحثاتی که در کمیسیون انجام شد، اولا رقم افزایش سرمایه هر بانک مشخص شد، همچنین تصریحاتی درباره موارد مصرف و نحوه برداشت این ارقام در لایحه دولت ایجاد گردید.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد، در خصوص بند ۳۶ لایحه نیز، اسناد اوراق اسلامی  به اسناد خزانه تبدیل و ردیف بودجه برای مشخص شدن نحوه مصرف آنها در لایحه قرار گرفت.

حسینی گفت: یکی دیگر از تغییراتی که در لایحه دولت ایجاد شد این بود که میزان اعتبار تخصیص داده شد به بیمه سلامت از ۵۰۰۰به ۸۰۰۰میلیارد تومان افزایش یافت.

وی افزود، علاوه بر این موارد دو بند نیز از لایحه دولت به طور کامل حذف گردید، با این همه نمایندگان در جلسه علنی مجلس به کلیات این لایحه با یک فوریت رای مثبت دادند.

حسینی در پایان گفت: در جلسه امروز مجلس اخطاری درباره ابهاماتی درباره  جدول لحاظ شده در  لایحه بودجه مطرح شد که در همین راستا کمیسیون تشکیل جلسه می‌دهد تا با برطرف شدن این مورد، فردا بار دیگر این لایحه در صحن علنی مجلس بررسی شود.

نظر (۰)