تماس: 1-800-837-5254
ورود

انجام جراحی حیرت انگیز پیوند دست در شیراز

آوریل 10, 2017 (0) نظر

به گزارش ریسک نیوز،فلوشيپ جراحي دست و عضو آكادمي جراحان دست اروپا در اين خصوص گفت: مردي ۲۰ ساله در فسا با موتورسيكلت تصادف كرده بود و دست راست او از ناحيه ساعد قطع شده بود اما با توجه به كشيده شدن مصدوم پس از تصادف بر روي شن و ماسه هاي محل و در نتيجه آلودگي محل قطع شدگي، امكان پيوند دست او به ساعد وجود نداشت.

دكتر اميد لياقت افزود: ساعد اين بيمار دچار له شدگي و آلودگي شديد با شن شده بود و به همين دليل امكان پيوند دست به ساعد ميسر نبود كه به منظور زنده نگه داشتن عضو و حفظ زمان طلايي براي جراحي، دست قطع شده به مچ پاي بيمار پيوند زده شد.

انجام جراحی حیرت انگیز پیوند دست در شیراز

عضو آكادمي جراحان دست اروپا يادآور شد: پس از ۱۰ روز كه زخم ساعد ترميم و شست و شو داده شد، دست از مچ پا به ساعد پيوند گرديد و وضعيت بيمار در حال حاضر مطلوب است.

دكتر لياقت گفت: با توجه به له شدن عصب هاي حسي حركتي، پيوند عصب پس از انتقال دست بر روي ساعد انجام گرفت و در حال حاضر فيزيوتراپي آغاز شده و انگشتان بيمار حركت مي كند.اين فلوشيپ جراحي دست افزود: اين جراحي پيچيده و نادر كه بسيار طولاني بود طي ۶ مرحله شست و شو، پيوند عصب و پيوند پوست انجام گرفت و عضلات نيز ترميم گرديد.

اين بيمار ۲۰ ساله نيز گفت: طي يك تصادف دچار قطعي دست شدم و به دليل وخامت اوضاع از بيمارستان جهرم به شيراز انتقال يافتم كه به دليل مشكلات موجود و شدت جراحت از حدود ۲ تا ۸ صبح مرحله اول جراحي به صورت پيوند دست به پا انجام گرفت.

جواد پرهون ادامه داد: پس از اين مدت هوشياري نداشتم و بعد از ۱۰ روز پيوند دست انجام شد و در حال حاضر حركت انگشتانم مطلوب است.

وي با تقدير از پزشك جراح گفت: طبق جست و جوي اينترنتي اين نوع عمل تا كنون تنها بر روي يك جوان ۲۳ ساله در چين انجام شده است و چيزي شبيه معجزه دستم را به من بازگرداند و قدردان پزشك خود هستم كه با تلاش مداوم باعث شد سال هاي عمرم را با معلوليت نگذرانم.

 

منبع: خبرآنلاین

 

نظر (0)نظر ارسال کنید

آخرین دیدگاه‌ها

    آخرین دیدگاه‌ها