بیمه شهر هنوز نیامده خسارت می دهد

بهمن ۰۷, ۱۳۹۵ (۰) نظر

به گزارش ریسک نیوز، مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر اعلام کرده ، حسین محمد پورزرندی گفته است ، بیمه شهر وابسته به این بانک طی بیمه نامه ای که با سازمان آتش نشانی دارد، کاملترین بیمه عمر و حوادث را برای این سازمان و آتش نشانان منعقد کرده است که در صورت نیاز، خسارات ناشی از حوادث را از این بیمه دریافت کنند.

وی افزود: طی این بیمه نامه، افراد آتش نشان، سازمان آتش نشانی و ماشین آلات این سازمان، تحت پوشش قرار دارند که با بررسی میزان خسارات، تا سقف مشخص، غرامت آنان پرداخت می‌شود.

پورزرندی افزود: تا کنون تعداد دقیق شهدا و همچنین میزان خسارات وارده در این حادثه مشخص نشده است که به طور حتم، پس از برآورد هزینه‌ها، اقدامات لازم در ان زمینه صورت خواهد گرفت.

این گفته های پورزرندی در حالی است که  سهامداران بیمه شهر تقاضای تاسیس را  به بیمه مرکزی پیشنهاد داده اند اما تا کنون  مورد موافقت نهاد نظارتی واقع نشده است.

با ریاست دکتر همتی بر بیمه مرکزی سیاست اخذ مجوز به شرکتهای تخصصی قوت گرفت به طوریکه در پی این استراتژی دیگر به شرکتهای بیمه ی جنرال که فعالیت های عمر و غیر عمر را منفک نکرده اند ،مجوز داده نمی شود.

گفته می شود ، بیمه شهر نیز در این گیرو دار در اخذ مجوز از بیمه مرکزی دچار چالش شده است.

حال با توجه به سیاستهای نهاد نظارتی و عدم صدور مجوز به بیمه شهر این سوال مطرح می شود که مدیر عامل بانک شهر پرداخت خسارت به زیان دیدگان پلاسکو را با چه سیاستی می خواهد در دستور کار قرار دهد در حالیکه هنوز شرکت مستقلی محسوب نمی شود.

علاوه براین اگر پورزرندی  غرامت به اتش نشانان فاجعه پلاسکو را از ناحیه شرکت خدماتی شهر که در واقع نماینده حقوقی بیمه آسیا است پرداخت می کند ، در این صورت به نظر می رسد اطلاع رسانی در این خصوص باید از سوی مدیریت بیمه اسیا در دستور کار قرار گیرد.

 

نظر (۰)