تأمین اجتماعی حیات خلوت باندو گروه نیست

تیر ۲۷, ۱۳۹۵ (۰) نظر

به گزارش بانک و بیمه،(bima.ir) در سال ۹۵ ماهانه ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بابت تعهدات سازمان تامین اجتماعی پرداخت شده که رقم آن یک و نیم برابر پرداختی ها بابت یارانه ها است که از این میزان ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای مستمری، ۲۱۰ میلیارد تومان برای بیمه بیکاری، هزار میلیارد تومان خرید خدمات درمانی و ۴۰۰ میلیارد تومان در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی هزینه می شود و بقیه آن نیز هزینه های پشتیبانی و سرمایه گذاری است.
به نوشته صدا و سیما،رئیس سازمان تامین اجتماعی افزود: دلیل پرداخت این چنین ارقامی اتفاقات بی نظیری است که طی دو دولت گذشته در سازمان تامین اجتماعی رخ داده به این معنا که بدهی سازمان تامین اجتماعی تا سال ۸۴، ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بوده که متاسفانه دولت یازدهم در سال ۹۲ این سازمان را با ۶۰ هزار میلیارد تومان بدهی تحویل گرفته است.
نوربخش اضافه کرد: ۱۸ قانون بدون منبع در دولت یا مجلس گذشته به تصویب رسیده که از جمله آن می توان به مشاغل سخت و زیان آور اشاره کرد که بار مالی بسیاری را بر دوش دولت نهاده است، ضمن اینکه تعدیل نیروی انسانی، خرید خدمت و معافیت های قانونی از جمله دیگر این موارد است.
وی ادامه داد: در سال ۸۸ تبصره بودجه ماده ۳۹ قانون همسان سازی، ۷ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان بار مالی بر سازمان تامین اجتماعی ایجاد کرده است که چندین برابر فیش های حقوقی تبعات دارد.
نوربخش افزود: در سال ۹۲ از بودجه ۳۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی سازمان، ۵ هزار میلیارد تومان کسری بودجه وجود داشته است و متاسفانه اقداماتی در سازمان تامین اجتماعی رخ داده که به شدت این سازمان را تضعیف نموده است، همانطور که یکشنبه سیاه در سازمان تامین اجتماعی دولت قبل شکل گرفت و به نوعی حیثیت این سازمان را زیر سوال برد در حالی که حیثیت سازمان تامین اجتماعی بسیار مهم است.
رئیس سازمان تامین اجتماعی گفت: در سه سال گذشته تلاش شده تا با این بار مالی این سازمان را اداره کنیم اما باید توجه داشت که مستمری مثل طرح عمرانی نیست که بتوان آن را متوقف کرد یا پرداخت های مربوط به آن را صورت نداد بلکه مردم ۳۰ سال کار می کنند و امیدوار به دریافت مستمری دوران بازنشستگی هستند و در این باره مدیران سازمان تامین اجتماعی باید پاسخگو باشند.
وی ادامه داد: در موضوع مشاغل سخت و زیان آور با فعالان اقتصادی هم فکر هستیم و به همین دلیل با دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی فهرست ۱۲۰۰ گانه مشاغل سخت و زیان آور به ۱۳ ردیف کاهش یافته است.

نظر (۰)