تذکر رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی به «ابتکار» +سند

مهر ۰۷, ۱۳۹۵ (۰) نظر

به گزارش ریسک نیوز مدتی است خبر بازداشت مدیران محیط زیست استان‌های مختلف رسانه‌ای شده است اما گویا این روند از دو سال گذشته در سکوت کامل و بدون اینکه مسئولان محیط زیست و معصومه ابتکار رئیس محیط زیست به آنها اشاره‌ای داشته باشد آغاز شده بود و تا کنون چند نفر از مدیران استانی محیط زیست که در کمیته انتصابات ابتکار انتخاب شده بودند به جرم تخلفات مالی بازداشت شده اند.

در آخرین مورد مدیر محیط زیست شمیرانات به دلیل تخلف مالی و ارتشا دستگیر شد اما گویا این روند همچنان ادامه دارد و حتی برخی مدیران استانی محیط زیست آذربایجان شرقی که باید بر اساس حکم دادستانی تبریز تعلیق می‌شدند اما همچنان مشغول فعالیت هستند.

حجت الاسلام علی مظفری رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی سی و یکم خرداد امسال به مناسبت هفته قوه قضائیه در رابطه با پرونده مربوط به مدیرکل و تعدادی از کارمندان اداره کل محیط زیست این استان گفته بود: حکم تعلیق در این رابطه توسط دادستان تبریز صادر شده و پیگیر چرایی عدم اجرای حکم تعلیق از طریق سازمان محیط زیست هستیم.

وی با بیان اینکه حکم تعلیق در موضوعات ارتشا و اختلاس صادر می‌شود، گفته بود: از سال گذشته ۱۶ پرونده مهم مبارزه با مفاسد اقتصادی در دادگستری آذربایجام شرقی مورد رسیدگی قرار گرفته است و هم اکنون دادستان تبریز پیگیر دلیل عدم تعلیق مدیران متخلف است.

در این نامه آمده است: افراد نامبرده همگی از پرسنل اداره محیط زیست آذربایجان شرقی هستند، لذا در راستای اعمال ماده ۷ قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشا و اختلاس و کلاهبرداری، مراتب جهت تعلیق نامبردگان اعلام می‌گردد مقتضی است نتیجه تعلیق ظرف یک هفته به این دادسرا اعلام گردد.

بر اساس این نامه باید ظرف یک هفته نتیجه تعلیق به دادسرا اعلام می‌شد، اما همچنان خبری از اجرای حکم نیست.

نظر (۰)