تغییر لوگوی گوگل در اعتراض به ترامپ! عکس

بهمن ۱۵, ۱۳۹۵ (۰) نظر

به گزارش ریسک نیوز به نقل از عصر ایران،سایت جستجوگر گوگل که به عنوان یکی از قوی ترین جستجوگرهای فضای مجازی شناخته شده است در حرکتی اعتراض امیز به قوانین مهاجرتی ترامپ لوگوی خود را تغییر داد.

گوگل دودل تصویری از ” فردکورماتسو” فعال حقوق مدنی و بازمانده اردوگاه جنگ جهانی دوم در ایالات متحده را در سر فصل لوگوی خود قرار داد.

” کورماتسو” یک مبارز سیاسی و حقوق مدنی اهل امریکا بود که به بازداشت ژاپنی ها در امریکا در طول جنگ جهانی دوم اعتراض کرد .

او از پدر و مادر مهاجر ژاپنی در اوکلند کالیفرنیا متولد شد . او سعی کرد در گارد ملی و گارد ساحلی ایالات متحده نام نویسی کند اما به علت قومیت خود درخواستش رد شد.

تغییر لوگوی گوگل در اعتراض به ترامپ

تغییر لوگوی گوگل در اعتراض به ترامپ

 

در سال ۱۹۴۲ میلادی رئیس جمهور امریکا ” فرانگلین روزولت ” بیش از ۱۱۵ هزار نفر از اتباع ژآپنی را زندانی کرد .او بازداشت دسته‌جمعی ژاپنی‌ها در آمریکا به جای رفتن به اردوگاه خود را مخفی کرد و در سال ۱۹۴۲ دستگیر شد و در نتیجه، او و خانواده اش به جنگ مرکزی یوتا تا پایان جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۵ فرستاده شد.
وی در سال ۱۹۹۸ از بیل کلینتون رئیس جمهور وقت آمریکا جایزه نشان افتخار آزادی رئیس‌جمهوری که عالی‌ترین جایزه غیرنظامی کشور است را دریافت کرد.

چند دهه بعد در سال ۱۹۷۶ میلادی “جرالد فورد” از ژاپنی های مقیم امریکا به خاطر چنین رفتاری عذرخواهی کرد.

۵ سال بعد  “رونالد ریگان” رئیس جمهور امریکا علت این رفتار را تبعیض نژادی بیمارگونه در زمان جنگ و فقدان رهبری سیاسی صحیح خواند.

اکنون با فرمان ورود مسلمانان و مهارجان ۷ کشور به امریکا و اعتراضات مردمی گوگل نیز با مردم همراهی کرده و تصویر نمادین این فعال مدنی را در لوگوی خود به معنی اعتراض قرار داده است.

نظر (۰)