تفاوت بیمه تامین اجتماعی و بیمه عمر

اردیبهشت ۰۴, ۱۴۰۰ (۰) نظر

تفاوت بیمه عمر و تامین اجتماعی

همه ما در زندگی حداقل یک بار بیمه شدیم و می دانیم که بیمه چه تجربه خوبی می تواند باشد، زیرا بیمه باعث می شود دیگر نگران خسارت های احتمالی و یا پیشامد ها نباشیم. بیشتر مردم همیشه دغدغه شان این است که بین بیمه عمر و تامین اجتماعی کدام یک را انتخاب کنند در این مقاله می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که کدام یک بهتر است و می تواند مناسب شما باشد پس همراه ما باشید تا جواب این سوال را بیابید.

امروز همه مردم جهان در هر کشوری تقریبا می دانند بیمه چیست و چه کاربرد هایی می تواند داشته باشد؛ اما تنوع تعداد بیمه ها آنقدر زیاد است که تشخیص اینکه کدام را بر دیگری اولویت قرار دهیم و یا کدام بهتر از دیگری است، کار بسیار سخت و دشوار است که ما برای راحتی هر کدام را در ابتدا برای شما توضیح داده و سپس اقدام به نتیجه گیری می کنیم.

بیمه تامین اجتماعی

بیمه تامین اجتماعی جزو اولین و ضروری ترین بیمه هایی است که همه کارمندان موظف به داشتن آن هستند. همین طور جالب است بدانید که بیمه تامین اجتماعی یکی از اولین قوانین کار است که در ایران به جهت حمایت از حقوق کارگران شکل گرفته است و با گذشت زمان بر قوانین آن افزوده شده تا سازمانی به نام سازمان تامین اجتماعی شکل بگیرد.
باید خدمتتان عرض کنیم که بیمه تامین اجتماعی از کارمندان کارخانجات، ادارات مختلف و سایر کسانی که تحت پوشش این بیمه قرار دارند ماهانه با دادن مستمری یا حقوق بعد از بازنشستگی و همچنین با ارائه خدمات درمانی حمایت می کند.

بیمه تامین اجتماعی بر ۳ نوع است که عبارتند از بیمه خویش فرما، بیمه اجباری و بیمه تکمیلی که هر کدام نیز دارای زیرمجموعه هایی هستند.
بیمه خویش فرما شامل بیمه اختیاری و بیمه کارفرمایان است.
بیمه اجباری شامل بیمه تکمیلی و بیمه بیکاری است.
در آخر بیمه تکمیلی شامل بیمه تکمیلی گروهی، بیمه تکمیلی خانواده و بیمه تکمیلی انفرادی است.

بیمه عمر

اگر می خواهید اموالتان را سرمایه گذاری کنید بیمه عمر می تواند پیشنهاد خوبی باشد، بدین تربیت که چه شاغل و چه غیرشاغل می توانید بخشی از درامدتان را در این نوع بیمه ذخیره و یا همان پس انداز کنید و همینطور علاوه بر بهرمندی از مزایای دیگر پولتان پس انداز می شود و چند سال بعد می توانید مستمری بگیرید. به علاوه اگر حادثه یا پیشامدی از قبیل نقص عوض یا از کافتادگی برایتان رخ داد بیمه عمر شما را در پوشش کامل خود قرار می دهد.
بیمه عمر جزو بیمه هایی است که به صورت دلخواه است و بسته به نظر هر کسی می تواند ثبت نام کند و یا نکند؛ مهم ترین عاملی که مردم جذب آن می شوند سرمایه گذاری با سود تضمین شده است.
بیمه عمر خود دارای چند نوع بیمه است که از جمله آنها می توانیم به بیمه تمام عمر، بیمه های مختلط عمر، پس انداز و… اشاره کنیم.

تفاوت های بیمه عمر و تامین اجتماعی

  • بیمه عمر روش پرداخت بیمه را به عهده بیمه شونده قرار می دهد اما تامین اجتماعی خیر
  • انتخاب حق بیمه اختیاری در بیمه عمر به عهده بیمه شونده است ولی در تامین اجتماعی خیر
  • پرداخت سود در بیمه عمر انجام می شود ولی در تامین اجتماعی خیر
  • در بیمه عمر محدودیت سنی برای بیمه شدن وجود ندارد اما در تامین اجتماعی وجود دارد.
  • معافیت معاملاتی در بیمه عمر وجود دارد اما در تامین اجتماعی خیر
  • بیمه عمر امکان دریافت وام بدون ضامن را فراهم کرده اما تامین اجتماعی خیر
  • بیمه تامین اجتماعی دفترچه درمانی دارد اما بیمه عمر خیر
  • تامین اجتماعی از بیمه بیکاری پشتیبانی می کند اما بیمه عمر خیر
  • پرداخت مستمری هم در بیمه عمر وجود دارد و هم در بیمه تامین اجتماعی
  • بیمه عمر تا ۳۰ برابر حق بیمه فوت را پوشش می دهد اما بیمه تامین اجتماعی خیر

خلاصه مطلب

در این مطلب سعی کردیم برای شما درباره تفاوت بیمه تامین اجتماعی و بیمه عمر با شما صحبت کرده و هر کدام را به طور جداگانه مورد بررسی قرار دهیم که امیدواریم مورد توجه شما قرار گرفته باشد و بتوانید از آن استفاده کنید.اگر برای شما هم این سوال پیش آمده که کدام یک بهتر است توصیه می کنم حتما این مقاله را به طور کامل مطالعه کنید و سپس اقدام به تصمیم گیری کنید.

 

نظر (۰)