جزئیات سخنرانی یونس مظلومی در مجمع کسب وکار اروپا

مهر ۰۷, ۱۳۹۶ (۰) نظر

به گزارش ریسک نیوز،یونس مظلومی مدیرعامل بیمه تعاون در مجمع کسب وکار اروپا سخنرانی کرد .
به  گزارش  اتاق تهران ، مدیرعامل بیمه تعاون که به عنوان نماینده ای از صنعت بیمه به این همایش دعوت شده در بخش ریسکهای مالی، بیمه و بیمه های اتکایی به سخنرانی پرداخته و به سوالات حاضرین و مجری برنامه پاسخ داد.

 وی ابتدا پیام رئیس کل بیمه مرکزی ایران مبنی بر عزم جمهوری اسلامی ایران برای توسعه روابط اقتصادی خصوصا روابط بیمه ای بر اساس حفظ منافع متقابل را قرائت کرد و سپس به تشریح وضعیت بازار بیمه در ایران  برای شرکت کنندگان پرداختند.

 مدیرعامل بیمه تعاون مزیتهای بازار بیمه در ایران را تشریح کرد و به  مقایسه صنعت بیمه در ایران با بقیه کشورهای منطقه پرداخت. وی اعلام کرد که ایران تولید کننده هجده درصد از حق بیمه منطقه مِنا ( خاورمیانه و شمال آفریقا) بوده و از این حیث در جایگاه دوم در این منطقه قرار میگیرد.

 وی همچنین اعلام کرد ایران بعنوان دومین کشور دنیا از نظر منابع گازی و چهارمین کشور از نظر منابع نفتی که ایران را در جایگاه نخست جهان از نظر مجموع منابع نفت وگاز قرار میدهد و با دارا بودن هشتاد میلیون نفر جمعیت که یکی از جوانترین کشورهای دنیاست جذابیت بسیار زیادی را در زمینه صنعت بیمه هم برای بیمه گران داخلی و هم برای بیمه گران اروپایی بخصوص در بخش بیمه های انرژی و بیمه های زندگی داراست.

وی با استناد به فتوی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر شرعی و عقلانی بودن عملیات بیمه گری اعلام کرد که ایران یکی از معدود کشورهای اسلامی است که بیمه را به شکل سنتی آن قبول نموده و فعالیت های بیمه مطابق با قوانین و استانداردهای بین المللی صورت میپذیرد.

 شرکت کنندگان که عمدتا از فعالین  بخش های مختلف اقتصادی بودند پرسشهای متعددی در زمینه بیمه در ایران مطرح نموده و اشتیاق خود را برای همکاریهای مشترک  با صنعت بیمه در ایران ابراز کرد.
عمده سوالات شرکت کنندگان در خصوص امکان صدور ضمانت نامه های بیمه برای سرمایه گذاران خارجی و نیز نحوه انجام تبادلات حق بیمه و خسارت با بیمه گران اتکایی بود.

 مظلومی در پاسخ به سوال یکی از شرکت کنندگان در خصوص تاثیر برجام بر فعالیتهای بیمه گری اعلام کرد که یکی از تاثیرات ملموس برجام این بود که بعنوان مثال بیمه تعاون توانست که پروژه توسعه میدان گازی پارس جنوبی را به راحتی در بازار بیمه لندن و از طریق بروکر لویدز، بیمه اتکایی نموده و حق بیمه آن را از مجاری بانکی مجاز و از طریق سوئیفت پرداخت کنند.
در این پنل مدیران شرکتهای سوئیسی حضور داشتند.

نظر (۰)