خصوصیات خواستگار خوب از نظر جناب خان/ وقتی پای بحران کم آبی به خندوانه باز می شود

تیر ۰۷, ۱۳۹۷ (۰) نظر

به گزارش ریسک نیوز، رامبد جوان مجری و کارگردان برنامه «خندوانه» با حضور جناب خان، میزبان حجت میان آبادی، عضو هیئت علمی دانشگاه و پژوهشگر هیدروپلیتیک و دیپلماسی آب بود.

شب گذشته جناب خان از همان ابتدای برنامه در استودیو حاضر شد و همراه تماشاگران قطعه معروف خندوانه را خواند و گفت: دوست دارم امشب شادی برنامه را تقدیم کنیم به بچه مردم! چونکه یک عمر در عین گمنامی الگوی همه بود. جوان درادامه شادی برنامه را به بچه های مردم تقدیم کرد و پس از اجرای قرعه کشی برنامه به گفتگو با جناب خان پرداخت.

جناب خان از جوان درباره معیارهای دخترهای امروزی برای ازدواج پرسید و جوان بیان کرد: معمولا وقتی یک خواستگار برای دختری می رود، باید بتواند خرج اولیه زندگی را تامین کند.

جناب خان درادامه خطاب به جوان گفت: من در نقش پسر و تو نقش یک دختر را بازی کن، که من به خواستگاری می آیم، تا چه اندازه چهره، صدا، اندام، ثروت، تحصیلات و … برای یک دختر اهمیت دارد؟

جناب خان در ادامه توصیف یک خواستگار خوب، حالش در استودیو بد شد و از خواستگار جدید احلام خبر داد.

در ادامه برنامه بخش هایی از اجراهای «خنداننده شو» به نمایش درآمد و «کیا» بازیگر بخش نمایشی در استودیو حاضر شد و از مصرف متفاوت آب در زندگی گفت و پس از آن جوان به بحران کم آبی کشور اشاره کرد و از همه مسئولان و مردم ایران خواست تا با دقت گفتگوی او را با حجت میان آبادی، عضو هیئت علمی دانشگاه و پژوهشگر هیدروپلیتیک و دیپلماسی آب تماشا کنند.

میان آبادی گفتگو را با خبری تلخ شروع کرد و گفت: متاسفانه حال زمین ما در کل دنیا خوب نیست و شاید جالب باشد بدانید که در ۲۰ سال گذشته در کشور چین ۲۸ هزار رودخانه نابود شده است و این مشکل را ما در همه کشور ها داریم.

وی ادامه داد:شرایط کره زمین شرایطی بحرانی است و کشور ماهم به طبع در این بحران قرار دارد.

میان آبادی با تاکید براینکه با این نوع رفتار در طبیعت نمی توانیم دوام بیاوریم،بیان کرد: طبق وضعیت زمین در کشورمان باید در مصرف آب و انرژی های طبیعی تغییر الگو و سیاست بدهیم.

جوان به وجود ریزگردها اشاره کرد و میان آبادی گفت: قطعا وجود ریزگردها به کمبود آب مرتبط می شود و خشک شدن هورها، تالاب ها و رودخانه سرمنشأ اصلی آنهاست.

میان آبادی با بیان راهکارهایی برای جلوگیری از خشکسالی کشور و جهان افزود: قطعا یکی از کارها تغییر الگوی مصرف از آب است و دیگری ایجاد باغ و باغداری کشور است. ما در هر کدام از شهرهایمان باغ داشتیم،اما در حال حاضر با استفاده از الگوی غلط کشور های غربی چمن را جایگزین درخت و باغ کرده ایم.

در پایان این برنامه جوان از کمپین قطره قطره گفت و پس از آن گزارشی از تمرین شرکت کننده های استندآپ کمدی پخش شد.

نظر (۰)