درخشش پدیده ۱۷ ساله ایرانی در بولتون

آبان ۰۱, ۱۳۹۵ (۰) نظر

به گزارش ریسک نیوز،درخشش آلکس سمیع زاده در بولتون:

جوان ۱۷ ساله ای که در تهران به دنیا آمده است، این روزها مسئولان باشگاه بولتون انگلیس(Bolton Wanderers) را به تولد یک ستاره امیدوار کرده است. آلکس سمیع زاده که به تازگی نامش در سایت های انگلیسی مطرح شده، در تیم های پایه منچسترسیتی(Manchester City) و بولتون توپ زده ولی حالا عضوی از تیم بزرگسالان بولتون است و در چمپیونزشیپ هم به میدان رفته است. این تیم انگلیسی تلاش می کند به لیگ برتر بازگردد و در حال حاضر تیم سوم جدول است.

آلکس سمیع زاده با درخشش در تیم زیر ۱۸ ساله های بولتون باشگاه را مجاب ساخت تا او را به تیم بزرگسالان منتقل کنند و او به تازگی اولین بازی خود را مقابل برنتفورد(Bradford City) برای این تیم انجام داده است.

‘فیلپس’ سرمربی تیم زیر ۱۸ ساله ای بولتون اخیرا در مصاحبه ای از مسئولان تیم زیر ۱۸ سال انگلیس خواست تا این بازیکن را حتی به تیم ملی دعوت کنند. او در گفت و گو با سایت«theboltonnews» گفت: «آلکس حتی پتانسیل حضور در تیم زیر ۱۸ ساله ای انگلیس را هم دارد. او بازیکن توانمندی است.»

سمیع زاده در تهران به دنیا آمده و فوتبالش را از باشگاه گمنام کرزون اشتون(Curzon Ashton) در انگلیس شروع کرده است. آلکس در این تیم در ۱۰ مسابقه ۲۰ گل زد تا توسط منچسترسیتی جذب شود. او از آنجا هم راهی بولتون شد.

عکس آلکس سمیع زادهعکس آلکس سمیع زاده

طرفداران بولتون سبک بازی او را شبیه به امیل هسکی(Emile Heskey) می دانند، بازیکنی که فوتبال خود را در باشگاه بولتون به پایان رساند و بیش از ۶۰ بازی ملی برای انگلیس انجام داد.

آلکس حضور خود را در تیم زیر ۱۸ ساله های بولتون با هت تریک شروع کرد. او توانست مقابل کولچستر یونایتد(Colchester United) هت تریک کند. سپس مقابل کاردیف(Cardiff City) گل زد و نشان داد توانایی بالایی دارد. باشگاه دربی کانتی(Derby County) خیلی زود به دنبال جذب این بازیکن افتاد ولی چنین انتقالی صورت نگرفت و سمیع زاده از ابتدای سال فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۷ به تیم اصلی باشگاه هم منتقل شد.

او بازیکنی است که زبان فارسی را بلد است و بی شک مثل هر بازیکن ایرانی دیگری علاقه دارد تا برای تیم ملی بازی کند. سمیع زاده پدر و مادری ایرانی دارد.

 

نظر (۰)