راهکاری برای رفع همپوشانی بیمه در کشور

آبان ۰۵, ۱۳۹۵ (۰) نظر

به گزارش بانک و بیمه ( bima.ir )،  سید مرتضی خاتمی با بیان اینکه همپوشانی بیمه ای در کشور وجود دارد و هنوز از بین نرفته است، گفت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی نشستی که با کمیسیون بهداشت و درمان داشتند مدعی بودند همپوشانی بیمه ای به طور کامل از بین رفته است.
 این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: زمانی همپوشانی بیمه ای در کشور رفع و مدیریت می شود که صندوق های بیمه ای تجمیع شده و همچنین الکترونیکی شدن دفترچه های درمان تحقق یابد.
 وی در رابطه با الکترونیکی شدن دفترچه های درمان، گفت: الکترونیکی شدن دفترچه های درمان بستر مناسبی برای ساماندهی امور مقوله درمان و اجرای نظام ارجاع است.
 به گزارش خانه ملت،نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی، افزود: با ایجاد دفترچه‌های درمان الکترونیکی تمامی دیتاهای افراد از جمله سوابق خانوادگی و پزشکی در بستر نرم افزاری ثبت و در مراجعات بعدی این سوابق می تواند مورد استفاده پزشک فرد و هم پزشکی که در سطوح بعدی می خواهد بیمار را مورد درمان کند قرار گیرد بنابراین تحقق این امر در ذخیره دقیق سوابق بیمار، اجرای نظام ارجاع، کاهش تخلفات و همچنین کاهش هزینه های حوزه سلامت نقش اساسی ایفا می کند.
 نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: ممکن است از یک خانواده چند نفری یک نفر تحت پوشش نیروهای مسلح و دیگری تحت پوشش تامین اجتماعی باشد و از آنجایی که از دیتا و نرم افزارهای متفاوتی برای ذخیره اطلاعات این افراد استفاده می شود همپوشانی بیمه ای به وجود می آید بنابراین برای مدیریت این موضوع باید صندوق های بیمه ای تجمیع و نرم افزارهای واحدی طراحی شود تا همپوشانی بیمه ای رفع و آمار دقیق همپوشانی بیمه ای در کشور اعلام شود.

 

نظر (۰)