رشد آرام قیمت‌ها در بورس تهران

اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۷ (۰) نظر

به گزارش ریسک نیوز، علیرغم خروج ترامپ از برجام امروز بورس تهران در اولین دقایق باز شدن شاهد رشد قیمت‌ها و در نتیجه افزایش آرام شاخص بود. ظاهرا در طی هفته‌های گذشته سهم ها با کاهش قیمت مواجه شدند و به کف قیمت رسیدند، علاوه بر این باقی ماندن ۴ کشور آلمان، فرانسه، روسیه و چین در کنار ایران در برجام و اظهار نظر رئیس اتحادیه اروپا امیدها را برای توافقی خوب با جهان از بین نبرده است و این موضوع روی معاملات سهام بی تاثیر نبوده است.

امروز چهارشنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۸۶ واحد رشد کرد و به رقم ۹۳ هزارو ۶۹۱ رسید، اما شاخص کل هم وزن ۱۴۱ واحد افت کرد و تا رقم ۱۶ هزار و ۴۹۷ پایین آمد.

شاخص آزاد شناور نیز با افت ۱۹۲ واحد رقم ۹۹ هزار و ۵۹۱ را تجربه کرد و شاخص بازار اول و بازار دوم هر یک به ترتیب ۵۷ و ۲۰۳ واحد رشد کردند.

فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت تهران و سایپا سه نمادی بودند که به ترتیب با ۷۴، ۱۵ و ۱۱ واحد تاثیر کاهنده بیشترین نقش را در کاهش شاخص‌های بازار سرمایه داشتند، اما در طرف مقابل پالایش نفت بندرعباس، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و شرکت ارتباطات سیار ایران به ترتیب با ۵۲، ۳۹ و ۳۶ واحد تاثیر افزاینده نقش مثبتی در نوسانات شاخص‌ها ایفا کردند.

امروز در گروه فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای بیشترین نمادها کمتر از یک درصد افت قیمت را تجربه کردند. همچنین در گروه محصولات شیمیایی نیز روند کاهش قیمت‌ها بیشتر محسوس بود.

در عین حال، در گروه خودرو و ساخت قطعات قیمت سهام تمام شرکت‌ها غیر از دو نماد افت را تجربه کردند در این گروه ۳۷۷ میلیون سهم به ارزش بیش از ۳۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان مورد داد و ستد قرار گرفت. همچنین در گروه قند و شکر نیز سهم‌ها عمدتا با کاهش قیمت همراه بودند.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۴۶۶ میلیارد تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۲ میلیارد اوراق مالی و سهام بود که تعداد این معاملات به ۶۶ هزار و ۸۱۶ مورد رسید.

آیفکس نیز امروز با افت ۸.۴ واحدی همراه شد و به رقم ۱۰۷۰ واحدی رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران تا  رقم ۱۴۷ میلیارد تومان بالا رفت و حجم معاملات رقم ۲۸۶ میلیون سهم و اوراق مالی را تجربه کرد.

نظر (۰)