سرطان نداشتم و ندارم/ ماهی دو سه خواستگاری می‌روم

اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۶ (۰) نظر

به گزارش ریسک نیوز،سیدعلی ضیاء مجری تلویزیون امروز چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت در برنامه «فرمول یک» میزبان هرمز شجاعی مهر مجری پیشکسوت بود.

شجاعی مهر در ابتدای این گفت‌وگو اظهار کرد: اجرای این برنامه موفق را به تو علی جان تبریک می گویم. علاقه زیادی به تو و اجرایت دارم. خدا را شکر می‌کنم که مردم سرزمینمان هر روز صبح با صدای شما بیدار می شوند و میدانم که باید از ۵ صبح اینجا باشید تا بتوانید این برنامه را اجرا کنید.

 

وی درباره اسم خود توضیح داد: روح پدرم شاد که می گفت به استاد فرزند مرا عشق بیاموز و دگر هیچ. پدر من علاقه زیادی به شعر داشت، نام او مهدی بود و اسم من را هم از میان اسامی اصیل ایرانی انتخاب کرد.

 

خانواده ما ۱۱ نفره است

این مجری ادامه داد: هادی، هوشنگ، همایون، حامد، حمید، هما، مینا، هایده و نرگس از جمله دیگر برادر و خواهرهای من و اعضای خانواده ۱۱ نفره مان هستند. ما در بابل شمال کشور خانه بزرگی داشتیم. اصولا مازندرانی ها بلند صحبت می کنند چون فاصله ها زیاد است و سر زمین و باغ و حیاط بزرگ خانه ها، مجبورند بلند صحبت کنند.

 

شجاعی مهر درباره سن و سالش گفت: من ۱۰ سال در رادیو بودم و آن زمان فقط در تلویزیون هم یک شبکه بود. شاید به خاطر اینکه مردم از قدیم صدای مرا در رادیو می شنیدند، فکر می کنند سن من بالا است! این موقعیت و امکانی که خدا برای من فراهم کرد برای هر کس دیگری که فراهم می کرد، صد در صد موفق تر بود.

 

غده روی گلویم، آغازگر شایعه سرطان بود

وی در پاسخ به سوال ضیاء در زمینه بیماری و شایعه دچار شدنش به سرطان توضیح داد: من فکر همه چیز را می کردم به جز اینکه مریض شوم و به تخت بیمارستان دوخته شوم. می دویدم و کار می کردم. همه چیز از یک قلقلک در گلویم شروع شد. به یکی از دوستانم پژمان گفتم چنین مشکلی دارم. پیش چندین متخصص رفتم و چیزی متوجه نشدند. تا اینکه برای انجام کار دیگری پیش دکتری که برادر جانبازم هست، رفتم و او گفت صدای گلویت اذیتم می کند میخواهی معاینه ات کنم؟ او معاینه ام کرد و گفت یک غده خطرناک روی گلویت نشسته است. مرا اسکن کردند و قرار شد برای عمل بروم. عملی که قرار بود نیم ساعت طول بکشد، ۶ ساعت و نیم طول کشید و اگر این عمل انجام نمی شد ممکن بود تارهای صوتی ام نیز صدمه ببیند. اما خداراشکر بخیر گذشت ولی در فضای مجازی به عنوان سرطان این خبر منتشر شد.

 

اخباری که از بیماری ام منتشر شد خانواده ام را ناراحت کرد

مجری «خانواده یک» ادامه داد: دکتر افتخاری که مرا معایه می کند، روز اولی که مرا دید، گفت نمی دانم تو چه کسی هستی، منشی ام می گوید مجری هستی، نمی دانم چه اتفاقی افتاد، معجزه شد یا چه، اما مشکل تو حل شده است. البته هنوز تحت نظرم تا یک وقت این غده برنگردد. من وضو می گرفتم و نماز می خواندم و ساعتها از خدا تشکر می کردم اما هیچوقت نمی گفتم خدایا چرا من دچار این مشکل شدم. اما خانواده به خاطر بازتابی که این خبر در رسانه ها داشت خیلی ناراحت بودند.

 

وی تصریح کرد: طی این ماجرا، دو اتفاق خوب برایم افتاد، اول اینکه فهمیدم مردم دوستم دارند. خانواده ای مرا در فلکه چهارم تهرانپارس دیدند و گریه می کردند و می گفتند ما برایت نذر کردیم و سفره انداختیم که شفا پیدا کنی. دوم هم اینکه فهمیدم خانواده ام عاشقم هستند.

 

شجاعی مهر با بیان اینکه خانواده بزرگترین سرمایه زندگی هرکسی است، درباره اجرای چندساله یک برنامه خانوادگی گفت: من به خانواده علاقه زیادی دارم و این بود که دوست داشتم مسائل خانوادگی در تلویزیون مطرح شود.

 

سرقفلی برنامه خانواده را نخریده ام!

ضیاء در ادامه برخی از توییتهایی را که در توییتر درباره شجاعی مهر مطرح شده، برایش خواند و واکنش او را سوال کرد. از جمله اینکه «کسی میدونه هرمز شجاعی مهر سرقفلی برنامه خانواده رو چند خریده؟!»

 

فوتبالیست نیستم که از نفس بیفتم و بروم

شجاعی مهر جواب داد: من سرقفلی را نخریدم، تلویزیون مرا خریده است! بگذارید چیزی بگویم، اجرا فوتبال نیست. من فوتبالیست نیستم که از نفس بیفتم و بروم. شکی نیست جوان تر ها هم باید بیایند اما امروز من از نظر شخصیتی پخته تر و کامل تر شده ام و برای مردم مورد قبول تر هستم. البته در «خانواده یک» اتفاق خوبی افتاده است و برنامه سه مجری جوان هم دارد و همه در کنار هم کار را ادامه می دهیم.

 

«هرمز شجاعی مهر رو باباش ۲۰ سال پیش با لباس سفید فرستاد شبکه یک، گفت با کفن سفید برگرد»

 

واکنش مجری پیشکسوت این بود: خانواده یک برای من مثل خانه بخت است!

 

بهترین همسر دنیا را دارم

وی درباره همسرش نیز گفت: من بهترین زن دنیا را دارم که خیلی دوستش دارم. نه خودم و نه همسرم دوست نداریم دوربین وارد منزلمان شود. همسرم شخصیت مهربان و اجتماعی دارد. اساس همه زندگی ها عشق است. اگر می خواهیم در خانواده آرامش داشته باشیم وظیفه داریم هر روز حداقل ۲۰ دقیقه بنشینیم و حرفهای همسرمان را گوش دهیم.

 

ماهی دو سه خواستگاری می‌روم

مدیر مسئول مجله خانواده سبز در بخش دیگری از صحبت هایش با بیان اینکه ماهی دو سه خواستگاری می روم!، یادآور شد: برای کسانی که احتیاج به بزرگتر در خواستگاری هایشان دارند می روند. عروسی هایشان هم شرکت می کنم و از اینکه خوشحال می شوند لذت می برم.

 

ضیاء از او تشکر کرد که به خاطر شرکت در برنامه صبح زود بیدار شده و او نیز گفت: صبحها به توصیه دکتر نباید زود از خواب بیدار شوم. دکتر گفته شبها دیرتر بخوابم و صبح ها هم دیرتر بلند شوم تا بدنم به شرایط نداشتن تیروئید عادت کند.

 

کارم را در محضر استاد نوذری شروع کردم و مجری «ساعت خوش» بودم

وی در بخش پایانی حرفهایش بیان کرد: نظر مردم است که به کار من لطف دارند، ما هیچی نیستیم. من ۱۶ سال برنامه صبحگاهی اجرا کردم و می دانم شما چه می کنید. من مجری ساعت خوش هم بودم. این افتخار را داشتم که کارم را در محضر استاد نوذری انجام دادم. اولین برنامه زنده رادیویی و اولین برنامه زنده تلویزیونی بعد از انقلاب را من اجرا کردم.

 

شجاعی مهر همچنین درباره ماشینش گفت: ماشینم هوندا است که آن را با سلیقه پسرم امین گرفتم و چون باید دائم به شمال بروم و برگردم به ماشین خوب احتیاج دارم.

 

ضیاء در ادامه میزبان علی اعتماد خواننده جوان بود که در سخنانی گفت: متولد ۱۳۶۷ هستم. از سال ۸۴ تمرینات آوازم را آغاز کردم. ریشه خواننده شدنم هم به دوران ابتدایی و گروه سرودی برمیگردد که معلممان به من گفت تو چه صدای بدی داری، فقط لب بزن. این شد که به من بر خورد و سراغ این حرفه آمدم.

 

اعتماد چندین قطعه از آثارش را نیز در این برنامه اجرا کرد.

 

ضیاء همچنین در این برنامه میزبان یوسف کرمی بود که او چند استندآپ کمدی نیز در «فرمول یک» اجرا کرد.

 

«فرمول یک» شنبه تا چهارشنبه ها به تهیه کنندگی افشین حسین خانی ساعت ۷ صبح روی آنتن می‌رود.

نظر (۰)