سرمایه گذاران طلا محتاط شده اند

مرداد ۰۵, ۱۳۹۵ (۰) نظر

به گزارش بانک و بیمه،،bima.ir ، قیمت جهانی طلا در آستانه نشست بانکهای مرکزی ژاپن و آمریکا با کاهش محسوسی روبرو شده است.

بر اساس این گزارش اقتصادهای بزرگ جهان در نشست اخیر گروه ۲۰ تاکید کرده اند که از همه ابزارهای موجود استفاده خواهند کرد تا رشد و رونق اقتصادی را توسعه دهند.

به نوشته سایت طلا،نگرانی ها نسبت به اوضاع اقتصادی منطقه یورو و جهان پس از همه پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا افزایش یافته و گروه ۲۰ سعی کرده است تا بازارهای بین المللی را آرام کند.

قیمت طلا در دو هفته گذشته با کاهش نسبی روبرو شده است. جورجت بوئل تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری ای بی ان آمرو تاکید کرد: در شرایط کنونی، طلا با دردسر جدی روبرو شده است چرا که تقاضای مکان امن سرمایه گذاری با توجه به در پیش بودن نشست بانکهای مرکزی ژاپن و آمریکا با کاهش روبرو شده است.

وی تصریح کرد: سرمایه گذاران بین المللی منتظر روشن شدن وضعیت سیاست های پولی آمریکا و ژاپن هستند. انتشار امارهای مثبت اقتصادی در آمریکا موجب شده است تا گمانه زنی ها نسبت به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو طی ماه های آینده بیشتر شود.

به نظر می رسد قیمت طلا طی روزهای آینده تحت تاثیر نشست بانکهای مرکزی آمریکا و ژاپن و انتشار آمارهای مهم اقتصادی منطقه یورو آمریکا و چین خواهد بود.

وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه مثل چین و هند نیز می تواند تاثیر زیادی بر روند نوسانات قیمت طلا داشته باشد.

اگر بیانیه نشست آتی فدرال رزرو آمریکا به گونه ای باشد که سرمایه گذاران بین المللی احساس کنند فدرال رزرو طی ماه های آینده نرخ بهره را افزایش نخواهد داد این مساله موجب افزایش تقاضا برای طلا خواهد شد.

بر عکس اگر بیانیه بانک مرکزی آمریکا نشان دهد که نرخ بهره طی ماه های آینده افزایش خواهد یافت این مساله در نهایت موجب تقویت ارزش دلار خواهد شد و تقاضا و قیمت جهانی طلا را کاهش خواهد داد.

بانک مرکزی اروپا نیز به تازگی تصمیم گرفته است تا نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کند.

نظر (۰)