"سوئیس ری" عنوان بهترین شرکت بیمه اتکایی جهان را از مونیخ ری ربود

مهر ۱۱, ۱۳۹۶ (۰) نظر

به گزارش ریسک نیوز از صنعت بیمه و به نقل از  بیزینس اینشورنس، ، در گزارش این موسسه رتبه بندی آمده است که شرکت مونیخ ری در بین فهرست برترین شرکت های بیمه اتکایی جهان توانسته رتبه نخست را از آن خود کند؛ و شرکت مونیخ ری پس از سال ها در جایگاه دوم این فهرست قرار گرفته است.

شرکت سوئیس ری، که توانسته گوی رقابت را از رقیب اروپایی خود برباید، یک شرکت بیمه سوئیسی است، که از سال ۲۰۰۶ پس از خریداری شرکت بیمه “جی‌ ای” با ارزش ۷٫۴ میلیارد دلار از شرکت “جنرال الکتریک”، دومین ارائه ‌دهنده خدمات بیمه اتکایی در جهان محسوب می‌شد که اکنون توانسته رتبه نخست را از آن خود کند.

این شرکت در سال ۱۸۶۳ تحت نام شرکت بیمه اتکایی “سوئیس” تاسیس شد. دفتر مرکزی سوئیس ری در شهر زوریخ قرار دارد و هم ‌اکنون در ۲۵ کشور جهان دارای شعبه است. سهام شرکت سوئیس ری، در بازار بورس “سیکس” سوئیس معامله می‌شود.

همچنین گروه مونیخ ری که تا همین اواخر بزرگترین شرکت بیمه اتکایی جهان به شمار می رفت، مالکیت شرکت های بیمه “ارگو” را در اختیار دارد. در حال حاضر شرکت ارگو یکی از بزرگترین شرکت های بیمه در منطقه اروپا و حتی مناطقی از آسیا محسوب می شود.

این شرکت در ۳۰ کشور دنیا فعالیت دارد و مقر اصلی این شرکت در کشور آلمان است. سرمایه سهام این گروه در سالهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵  برابر با ۵۸۷ میلیون یورو بوده است. کسب و کار گروه مونیخ ری بر مبنای فروض به کار گرفته شده برای ریسک هاست. راهبرد ریسک که از راهبرد کسب و کار نشات می گیرد، نشان می دهد که چه زمان و کجا آمادگی رویارویی با ریسک را دارند.

طبق این گزارش، شرکت “هانوفر ری” نیز سومین شرکت برتر بیمه اتکایی جهان است که نامش در این فهرست ذکر شده است. در هیمن حال دو شرکت بزرگ “پارتنر ری” و “ارنست ری” که در فهرست سال گذشته در میان ۵۰ شرکت برتر بیمه اتکایی جهان بودند، نامشان در فهرست سال ۲۰۱۷ ذکر نشده است.

در این گزارش آمده است که این رتبه بندی بر اساس میزان حق بیمه خالص دریافتی انجام گرفته است.  

نظر (۰)