مشکلات عبور بیمه ها از طرح تحول سلامت

تیر ۲۹, ۱۳۹۵ (۰) نظر

به گزارش بانک و بیمه،(bima.ir) وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: افزایش ناگهانی شمار بیمه شدگان به طرح تحول سلامت ضربه زد و به جای اینکه پنج میلیون تن، بیمه رایگان شوند به یکباره ۱۱ میلیون بیمه شدند.
به گزارش ایرنا، سید حسن هاشمی در اجلاس مدیران پرستاری افزود: قرار بود بیمه پنج میلیون تن از هموطنان که از اقشار نیازمند هم هستند فقط برای خدمات بستری باشد که ۵۵۰ میلیارد تومان هم برای این کار پیش بینی شده بود، اما بیمه ها با پوشش یکباره ۱۱میلیون تن، بدون تامین بودجه از طرح تحول سلامت عبور کردند، خدمات دفترچه آنها به خدمات سرپایی گسترش یافت و هزینه ها چند برابر شد.
هاشمی افزود: پوشش خدمات بستری برای هر یک تن، ۱۶ هزار تومان برای دولت بار مالی داشت و اما افزایش خدمات دفترچه نیازمند بودجه ۳۴ هزار تومانی برای هر تن بود که این ما به التفاوت تامین نشد و در نهایت بیمه دچار عقب ماندگی در پرداخت مطالبات شدند که در پی آن پرداخت کارانه پزشکان و کادر درمانی به تعویق افتاد.
وزیربهداشت خاطرنشان کرد: امروز بیمه ها در مجموع بین هفت تا هشت هزار میلیارد تومان به وزارت بهداشت بدهکارند.
وی تصریح کرد: در واقع عبور بیمه ها از طرح تحول سلامت باعث این مشکلات شد، گر چه افزایش تعداد بیمه شدگان خبر خوبی است به خصوص اینکه ۸۵ درصد آنان زیر یک میلیون تومان درآمد داشتند، اما تامین نشدن اعتبارات به طرح تحول سلامت آسیب زد.

نظر (۰)