نائب‌رئیس اتحادیه املاک: حباب قیمت مسکن تیر ۹۷ می‎ترکد

اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۷ (۰) نظر

به گزارش ریسک نیوز، حسام عقبایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با اشاره به وضعیت حاکم بر بازار مسکن، اظهار کرد: در ماه‌های بهمن و اسفند سال گذشته قیمت مسکن در برخی نقاط تهران تا ۳۰ درصد افزایش داشت. اما با توجه به این‌که تقریباً از امروز که ۱۷ روز از اردیبهشت سپری شده بازار مسکن استارت خورده است قیمت‌ها هنوز مشخص نیست.

وی با اشاره به این‌که برخی مالکان با توجه به تغییرات نرخ طلا و ارز هنوز برای فروش تردید دارند، تصریح کرد: افزایش قیمت‌های کنونی مسکن غیرمنطقی، غیرمتعارف و غیرواقعی بوده و حباب‌گونه است.

وی با تأکید بر این‌که قیمت‌های حبابی کنونی تیرماه برطرف می‌شود، افزود: از دو ماه آینده قیمت‌ها این‌گونه نیست که به‌صورت ماهانه تغییر کند و حباب کنونی آن می‌ترکد.

نائب‌رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک با بیان این‌که زیرساخت‌های اقتصادی کشور برای افزایش قیمت مسکن مهیا نیست، گفت: برخی افراد از روی شکم‌سیری قیمت‌های بالایی را برای مسکن اعلام می‌کنند و می‌خواهند موجی برای ایجاد گرانی ایجاد کنند.

عقبایی با اشاره مثالی در این رابطه افزود: به‌عنوان نمونه مالکی امروز قیمت یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان برای هر مترمربع واحد مسکونی اعلام می‌کند و فردا قیمت را یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان. این قبیل افراد به‌دنبال آن هستند تا ملک خود را با قیمت ۱.۶ میلیون تومانی به‌فروش برسانند و از وضعیت حاکم بر اقتصاد سوء استفاده کنند.

وی با تأکید بر این‌که “پیش‌بینی می‌شود تا پایان خردادماه هیچ افزایش قیمتی نسبت به سال ۹۶ در بخش مسکن نداشته باشیم”، اظهار کرد: نوع، حجم و قیمت معاملات حاکی از آن است که در مقایسه با سال گذشته، قیمت‌های مسکن تغییری در سال ۹۷ نداشته‌اند.

نظر (۰)