نرخ دلار ناشی ازنوسان عرضه و تقاضا است

تیر ۲۹, ۱۳۹۵ (۰) نظر

به گزارش بانک و بیمه،(bima.ir) «امیر بیت لفته»  با اشاره به تغییر قیمت برخی ارزها در روزهای اخیر، افزود: عمده تحولات مربوط، به تغییر نرخ انواع ارز در روزهای گذشته ناشی از کودتای نافرجام کشور ترکیه بود.
به گفته این مقام مسوول، در ساعت های اولیه وقوع کودتا شاهد کاهش ارزش پول ملی این کشور (لیر) بودیم، اما با شکست کودتا شاهد بازگشت تدریجی نرخ لیر و به تبع آن برخی دیگر از ارزها به روند پیشین هستیم.
وی همچنین نوسان های نرخ دلار آمریکا را در این روزها، طبیعی و ناشی از عرضه و تقاضای بازار توصیف کرد.
به گزارش ایرنا، در لحظه مخابره این خبر هر دلار آمریکا در بازار آزاد تهران ۳۴ هزار و ۹۹۰ ریال داد و ستد می شود. همچنین صرافان هر یورو را ۳۹ هزار و ۷۰ و هر پوند را ۴۶ هزار و ۹۸۰ ریال ارزشگذاری کردند.
بیت لفته در بخش دیگری از این گفت وگو با اشاره به تحولات سیاسی و اجتماعی بریتانیا و تصمیم به خروج این کشور از اتحادیه اروپا در پی آرای مردم، تصریح کرد: در آن ایام شاهد کاهش قیمت پوند بودیم و به تبع آن، دلار و یورو به عنوان ارزهای شاخص جهانی با افزایش ارزش مواجه شدند.
به گفته دبیرکل کانون صرافان، این روزها، ارزش پول ملی انگلستان با حفظ روند کاهشی، به حالت طبیعی خود بازگشته است.
به نوشته ایرنا، با شمارش آرای همه پرسی تاریخی عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا در سوم تیرماه جاری ، اکثریت مردم این کشور به خروج از این اتحادیه پس از ۴۳ سال، رای مثبت دادند.

نظر (۰)