پاسخ دندان‌شکن کاریکاتوریست‌های ایرانی به ترامپ

مهر ۲۳, ۱۳۹۶ (۰) نظر

هنرمندان کاریکاتوریست‌ کشورمان در واکنش به جعل نام خلیج همیشه فارس توسط رئیس جمهور آمریکا، با خلق آثار و برپایی نمایشگاه، اعتراض خود را به این اقدام ترامپ نشان دادند.

در واکنش به جعل نام خلیج فارس توسط ترامپ، نمایشگاه کاریکاتور «خلیج همیشه فارس» در روز دوشنبه مورخ ۲۴ مهرماه (فردا) ساعت ۱۵:۳۰ در مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری انقلاب اسلامی واقع در خیابان سمیه نرسیده به خیابان حافظ گشایش خواهد یافت.

بر اساس این گزارش نمایشگاه کاریکاتور «خلیج همیشه فارس» با نمایش ۵۵ اثر از هنرمندان کاریکاتوریست داخلی درباره استفاده از نام جعلی خلیج ع‌ر‌ب‌ی تا روز سوم آبان‌ماه از ساعت ۹ تا ۱۸ پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.

همچنین قرار است با همکاری «سازمان زیباسازی شهرداری تهران» آثار این نمایشگاه در بیلبوردها و فضاهای تبلیغات شهری تهران به معرض نمایش عموم گذاشته شود.

سیدمسعود شجاعی طباطبایی مدیر مرکز تجسمی حوزه هنری درباره این نمایشگاه گفت: صحبتهای ترامپ و استفاده از واژه‌ای مجعول به جای عنوان تاریخی و رسمی خلیج فارس باعث ایجاد انسجام جدی‌تر بین هنرمندان شد. این خطای ترامپ باعث شد هنرمندان ایرانی فارغ از هر جناح و مبانی سیاسی، علاقه‌مندی خود به مشارکت در کارهایی که نفرت از ایده‌های ترامپی را نشان می‌دهند به نمایش بگذارند.

نظر (۰)