پرداخت غرامت جانباختگان واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی

شهریور ۱۹, ۱۳۹۶ (۰) نظر

به گزارش ریسک نیوز، به نقل از روابط عمومی بیمه دانا، در این حادثه ۷ تن از فرزانگان دختر هرمزگانی بر اثر واژگونی اتوبوس آنها که قصد عزیمت به سمت شیراز را داشتند جان خود را از دست دادند. در این تصادف علاوه بر کشته شدت ۷ تن، ۲ نفر قطع نخاع و دو نفر دیگر نیز دچار نقص عضو شدند و باعث تأسف و تأثر شد.

در این میان بیمه دانا به عنوان شرکت بیمه گر با رسیدگی سریع و اعلام آمادگی جهت پرداخت غرامت اقدامات فوری را در دستور کار قرار داد.

شرکت بیمه دانا در اولین ساعات این حادثه با گسیل مسئولین و کارشناسان به محل حادثه، عیادت از مصدومین و حضور در مراسم تشیع جنازه متوفیان اقدامات انسانی و اخلاقی را مطابق سنت ایرانی – اسلامی به جا آورد.
این شرکت در مرحله دوم با برآوردهای اولیه در صدد پرداخت غرامت برآمد.
بیژن صادق نایب رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل بیمه دانا با هیئت همراه روز چهارشنبه گذشته طبق اعلام قبلی با حضور استاندار، مسئولین آموزش و پرورش و مدیریت بحران استان مبلغی را به عنوان علی الحساب پرداخت کرد.
با توجه به شرایط سخت و تأملات روحی فرصت حضور خانواده ها فراهم نشد به همین دلیل مبلغ علی الحساب به مسئولین ذیربط تحویل شد.

دکتر صادق با اشاره به تعدد حوادث رانندگی ضمن عرض تسلیت به خانواده جانباختگان از اقدامات و سرعت عمل نهادهای عمومی، استانداری، ستاد بحران، هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان و شیراز تقدیر کرد.
وی در ادامه اضافه کرد: بیمه دانا هم به لحاظ انسانی و اخلاقی و هم به لحاظ وظیفه و تعهد حرفه ای در چارچوب قوانین مسئول جبران غرامت است.

نایب رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل بیمه دانا، با تأکید بر حضور صنعت بیمه در کنار آحاد جامعه در شرایط سخت و بحرانی خاطر نشان کرد: جبران غرامت فوت شدگان و مصدومین کوچکترین کمکی است که می توان به خانواده های جانباختگان کرد وی رسیدگی و پرداخت سریع خسارت را وظیفه و تعهد بیمه دانا به عنوان شرکت بیمه گر قلمداد کرد.
وی در پایان این جلسه خاطرنشان کرد: اتوبوس واژگون شده علاوه بر بیمه شخص ثالث تحت پوشش بیمه حوادث بوده و کلیه جانباختگان و مصدومین تحت پوشش هستند که برای فوت شدگان حدود نوزده میلیون و دویست هزار تومان و برای مصدومین به تناسب جراحات غرامت مورد نظر پرداخت می شود.

نظر (۰)