کوتاهی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات مسکن روستایی

شهریور ۰۳, ۱۳۹۶ (۰) نظر

به گزارش ریسک نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،عزیزاله مهدیان معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن با اشاره به زلزله فرودین ماه در خراسان رضوی گفت: ۲ هزار واحد مسکونی براثر این زلزله تخریب شده که تا به امروز ۱۹۰۰ واحد مسکونی تشکیل پرونده و پروانه ساخت دریافت کرده اند.

وی در ادامه افزود: یک هزار و ۸۹۰ واحد مسکونی نیز تا به امروز به بانک برای دریافت تسهیلات معرفی و یک هزار و ۶۹۵ واحد نیز عقد قرارداد کرده اند.

معاون مسکن روستایی تصریح کرد: یک هزار و ۷۴۲ واحد مسکونی در مرحله پی کنی و یک هزار و۴۹۷ واحد نیز در بخش بتن ریزی قرار دارند ، همچنین ۸۶۹ واحد نیز در بخش نصب اسکلت هستند.

مهدیان گفت: ۳۰۵ واحد مسکونی در مرحله نصب سقف و ۳۷۴ واحد مسکونی نیز مرحله دیوار چینی قرار دارند، گفتنی است ۳۸ واحد نیز به طور کامل در طی ۶ ماه گذشته تکمیل شده است.

وی با اشاره به اینکه از ساخت سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی تنها ۴۰ درصد آن ابلاغ شده است، گفت: بانک‌ها در پرداخت تسهیلات مسکن روستایی همکاری لازم را نمی‌کنند  و علی رغم  تذکرات هنوز در پرداخت تسهیلات کُند هستند.

معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن تصریح کرد: تا به امروز یک میلیون و ۷۸۳ هزا ر واحد مسکن روستایی  با بانک‌ها عقد قرارداده شده اند و یک میلیون و ۵۹۲ هزار واحد مسکن تا به امروز  اتمام و قابل سکونت شده اند.

 

نظر (۰)