بیمه “زوریخ” رسما وارد بازار بیمه اسلامی شد

مرداد ۰۸, ۱۳۹۵ (۰) نظر

به گزارش بانک و بیمه، bima.ir ، به نقل از سایت صنعت بیمه، بیزینس اینشورنس نوشت: گروه بیمه زوریخ اکنون مالک گروه “ام ای ای” مالزی و گروه مالی “سولیداریتی” بحرین است.

این بیمه گر سوئیسی با پرداخت مبلغ ۵۲۵ میلیون رینگیت مالزی این خرید را که از سال گذشته میلادی به طور رسمی آغاز شده بود، نهایی کرد. در مرحله آخر زوریخ مبلغ ۴۰۰ میلیون رینگیت را برای اتمام این معامله تجاری پرداخت کرده است.

طبق این گزارش، با ادغام این شرکت مالزیایی با گروه بیمه زوریخ، مشتریان در مالزی و کشورهای جنوب شرقی آسیا می توانند به محصولات کامل دسترسی پیدا کنند و این شرکت اروپایی در نظر دارد در زمینه بیمه عمر، بیمه عمومی و تکافل خانواده و همچنین بیمه تکافل عمومی در آسیا و خاورمیانه فعالیت دائمی داشته باشد.

“فیلیپ اسمیت” مدیر اجرایی این شرکت در مالزی گفت: این اقدام گامی حیاتی برای زوریخ در مالزی به شمار می رود و زوریخ اجازه می دهد تا به مشتریان جدید خود انواع مختلف محصولات بیمه ای را معرفی کند.

در این گزارش آمده است در ماه ‍ژوئن سال ۲۰۱۵ میلادی میزان کل دارایی های ام‌ ای ‌ای در بخش بیمه تکافل ۳۰۶ میلیون دلار ارزش گذاری شده بود که این رقم طبق همین گزارش ها در اوایل سال جاری پنج درصد افزایش داشته است.

کارشناساس بیمه تاکید میکنند که ورود بیمه زوریخ به بازار بیمه تکافل اولویت های جغرافیایی این شرکت را تغییر میدهد و این شرکت نفوذ بیشتری در منطقه خلیج فارس و آسیای جنوب شرقی خواهد داشت. همچنین با این قرارداد، مسیر حضور بیمه زوریخ در بازار بیمه اسلامی بحرین، قطر و امارات متحده عربی هموارتر می شود.

“گروه بیمه زوریخ” یکی از مهمترین شرکت های بیمه ای در جهان و بزرگترین شرکت بیمه در سوئیس است که دفتر مرکزی آن در شهر “زوریخ” این کشور قرار دارد. این شرکت در سه قسمت اصلی بیمه های عمومی، بیمه زندگی و کشاورزی فعالیت می کند. بیمه زوریخ با ۶۰ هزار کارمند، در بیش از ۱۷۰ کشور و منطقه از جهان فعالیت مستمر دارد. درآمد این شرکت بنا بر گزارش های منتشر شده بیش از ۴۵ میلیارد دلار در سال است و سود عملیاتی آن فراتر از چهار میلیارد دلار گزارش شده است.

نظر (۰)